piątek, 4 lipca 2014

Labradorytowy Motyl/Labradorite Butterfly

Myślałam, że Wam pokażę, jak się męczyłam z tym projektem, ale jakoś tak pousuwałam wszystkie wcześniejsze zdjęcia. Bo zanim udało mi się zrobić tego właśnie jednego, jedynego motyla, uszyłam chyba z sześć innych, i żaden nie był dostatecznie satysfakcjonujący. Gryzłam paznokcie i prawie płakałam, że jestem takim koszmarnym beztalenciem. I właściwie to nawet się już poddałam w którymś momencie, wzięłam się za szycie na mniejsze wyzwania. A potem dopadła mnie wena.
I thought I'll show you how many troubles I had with that project, but somehow I removed all pictures. Before I got what you can see here, I made at least six other butterflies and neither of them satisfied me enough. I bite my nails and cried I have not even a bit of talent. I gave up eventually and I started other projects. And then I just knew!

A właściwie to dostałam paczkę z nowymi kamieniami. 
Actually... I got a huge package of new stones.

Ale tu nie było wcale tak łatwo, bo zanim doszłam do tej końcowej wersji, projektów było kilka. Postawiłam jednak na prostotę i elegancję.
But it wasn't so easy anyway. Before I got this final version, I had a few other projects and ideas, but I chose something simple and elegant. 

Tak więc głównym motywem jest motyl z labradorytów i kamieni słonecznych oplecionych sznurkami sutaszu. Piękna równowaga z czarnym chwościkiem, ale i też odrobina asymetrii - z jednej strony motyl zawieszony jest na nitkach sutaszu, z drugiej na labradorytach przeplecionych kamieniami słonecznymi. Całość tworzy dosyć miłą dla oka kompozycję, choć pewnie niedostatecznie dobrą dla Royal Stone (; W każdym razie, ja jestem z niego dumna!
So main focal motive is a butterfly with labradorite, sun stone and soutache. Beautiful balance with black tassel, but I decided to add a little bit of asymmetry - on one side the butterfly is held by soutache strings and on the other side I added labradorite and sun stone. That makes nice for eyes composition, but I'm not sure if it's enough good to enter Royal Stone's Contest. I'm proud of it anyway though! (:
I jeszcze kilka zdjęć na białym tle./And a few more pictures on white background.

3 komentarze:

  1. Bardzo ładny:) Podoba mi się pomysł, że zawiesiłaś go częściowo na zwykłym sznurku a częściowo na przeplatanym kamieniami, super efekt :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Praktyka czyni mistrza jak widać na załączonym obrazku :) sutasz w Twoim wydaniu z każda pracą coraz piękniejszy :)

    OdpowiedzUsuń